Ana Arı Yetiştiriciliği Kitabı (PDF)

Ana arı , arıcılık işletmelerinin en önemli girdilerinden biridir. Ana arılar öylesine önemlidir ki , arıcının ürün miktarından tutunda , karlıklık oranına kadar her detayda kendisini gösterir. Kısacası sağlıklı ana arılar ile güçlü koloniler , fazla ürün , yüksek kazanç ve sürdürülebilir işletme kârlılığına olanak verir.

Bu sebeple arıcılar veya arıcılık işletmeleri kendi kolonilerinin geleceği için ana arı üretimi yapmak zorundadırlar. Ancak ana arı üretimi dikkatli olunması gereken süreçlerden oluşmaktadır. Ana arı üretimi için bilgi , ekipman ve istikrarlı uğraşlar gereklidir. Ana arı üretimini öğrenmenin en başarılı yolu elbette bu konuda eğitim almaktır. Bunu da il veya ilçelerde dönem dönem açılan Ana arı yetiştiriciliği kursu‘na kayıt olup gerekli eğitimi alarak yapabilirsiniz.

Fakat kendi arılığınızda ana arı üretimini deneyimlemek isterseniz , Ana arı üretmek isteyen arıcılarımız için bir başucu kitabı olan Ana Arı Yetiştiriciliği (Ali Korkmaz) kitabını sizler için yayınlıyoruz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kitabı indirebilirsiniz.

 

Ana Arı Yetiştiriciliği indir

Önemli Uyarı : Kitap ilgililerin internet ortamında yaptığı paylaşımlardan yola çıkarak sitemizde yayınlanmıştır. Hak sahipleri kaldırılmasını istedikleri anda sitemizden kaldırılabilir.

Hakkında arıcılık haber

Arıcılık Bilgi ve Haberlerini Derler ve Yayınlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir