Ballı Baba’dan Eğitime Destek

Zonguldak Arıcı Yetiştiricileri Birliği eski başkanı Selahattin Güney yine ilginç bir olaya imza attı. Sosyal medyada tanınan ve sevilen renkli bir kişiliğe sahip olan Güney , birlik başkanlığı yaptığı sürece birçok projeye imza atarak Zonguldak arıcısına hizmet etti.

Ancak arıcılık ve arı ürünleri ile olan üretim serüvenine devam eden Ballı Baba lakaplı Selahattin Güney ; bu sefer de evde bulduğu dikiş makinesi ile bez torbalar dikmeye başladı. Ürettiği bez torbalardan elde ettiği geliri üniversite öğrencilerine burs vermek için kullanacağını belirten Güney şöyle devam etti :

“Balda hasat mevsiminin başlaması ile birlikte, kullanılan kavanozların müşteriye poşet içinde değil de, daha kullanışlı ve doğada dönüşümü kolay olan bez torbaya koyarak verilebileceğinin daha uygun olduğunu düşündüm. Bu arada, geçmişte bir arkadaşımın istemesi üzerine temin ettiğim, ancak gelip almadığı dikiş makinesi ile torba dikmeye karar verdim. Dikimini tamamladığım ilk torbaları gören bal üreticisi arkadaşlarımdan talepler gelmeye başladı. Bunun üzerine bir nevi seri üretime geçerek, 30X25 ve 17X20 ölçülerinde çuval bezinden torba üretimine başladım. Günde ortalama 50 adet dikimini gerçekleştirdiğim ve üzerlerine birer adet nazar boncuğu iliştirdiğim torbaları, talep eden arkadaşlarıma veriyorum. Onların kendilerince bıraktıkları paraya ise dokunmuyorum. Çünkü, birikecek parayı üniversite öğrencilerine ‘burs olarak’ vermeyi düşünüyorum. Zonguldak Türkiye’de en kaliteli balın üretildiği il olmanın yanında bir üniversitede kentidir. Bizler, buralarda okuyan öğrencilerimizi elimizden geldiğince destekliyoruz ve bunu sürdürmeyi istiyoruz. Eğitime duyarlı olan herkesi bu yeni dönemde desteklerini vermesini istiyorum. Bu vesileyle, tüm arıcılarımızın bez torbalardan almasını istiyorum. Bu sayede hem doğada dönüşüme, hem de eğitim-öğretime katkı sağlamış olacaklar.

Hakkında arıcılık haber

Arıcılık Bilgi ve Haberlerini Derler ve Yayınlar

İlginizi Çekebilir

Lyson Türkiye Açılışına Davetlisiniz

LYSON Firması olarak TÜRKİYE’de de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Hizmet ağımızı genişleterek siz değerli arıcılarımıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir