Kurs Belgesi Sahtekarlarına Dikkat !

Son birkaç gündür sosyal medya da Arıcılık Kursu açılacağına dair haberler yayınlayan paylaşımlar dikkatimizi çekiyor. Diyebilirsiniz ki bu durumun garip olan tarafı nedir.

Şöyleki ; paylaşımları yapan kişi veya kişiler kursa her ilden katılımcı kabul ettiklerini , arıcılık kursunun ise uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleştirileceğini belirtmişler. Üstelik ilginçlikler bununla da bitmiyor. İlanda bir de kurs ücreti olarak 500tl  alınacağı da yorumlar arasına serpiştirilmiş durumda.

Detaylı bilgi isteyenlere ise telefon numarası ile irtibat kurulması isteniyor ve maalesef ki herkese açık bilgi vermiyorlar.

Açıkçası bu durum ve mevcut prosedürün tersine kolayca belge alınabileceği algısı oluşturularak insanların iyi niyetleri ve paralarının  suistimal edileceği duygusuna kapılıyoruz.  Zira biliyoruz ki arıcılık kursları milli egitim bakanlığı tarafından yetki verilmiş , halk eğitim kurumları tarafından açılabiliyor. Devam zorunluluğu var ve karşılığında hiç ücret alınmıyor.

İşte bu şüpheli paylaşımlardan birinin linki :

https://m.facebook.com/groups/1575433872707403?view=permalink&id=2073904466193672

Biz aricilar.net olarak sizleri bilgilendiriyoruz. Arıcılık camiasina saygılarımızla

Hakkında arı terbiyecisi

İlginizi Çekebilir

Lyson Türkiye Açılışına Davetlisiniz

LYSON Firması olarak TÜRKİYE’de de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Hizmet ağımızı genişleterek siz değerli arıcılarımıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir