Sophora Japonica Fidanı Teslimatı Başladı

Ocak ayı başında sosyal medya üzerinden tohum satan kişilerin arıcıları sömürecek seviyede fiyatlar ile tohum satışı yaptığını gördüğüm andan itibaren aklım da şekillenen ve ocak sonunda dağıtım kararı aldık.

Amacımız öncelikle sophora tohumu üzerinden arıcıların rant kaynağı haline dönüştürülmesine engel olmak ve bu harika ağacın tüm arıcıların eline ulaşmasına yardımcı olmaktı.

Sonuç olarak tüm hazırlıklarımızı yaparak sofora fidanı dağıtım etkinliğine karar kıldık ve www.aricilar.net/market sitemiz üzerinden ciddi miktarda bir sipariş aldık. Siparişlerimiz esnasında bize güvenen , teccüh eden ve dağıtımı bekleyen arıcı dostlarımıza teşekkür ederiz.

12 şubat 2021 tarihi itibari ile mng kargo aracılığı ile tüm siparişler kargoya verilmiştir. Kargo takip kodları , sistem de kayıtlı email adreslerine gönderilmiştir. Kargo süreçlerinizi buradan takip edebilirsiniz. Lütfen eve teslim edilmesini beklemeyin , depolarda kalıp , ayazdan zarar görmesin fidanlar. İmkanı olan şubeden hemen teslim alsın.

Kargo edilemeyen 1 siparişimiz kalmıştır. O’da 15 şubat pazartesi kargoya verilecektir.

Not  : Sipariş edilen ve ödemesi yapılan tüm siparişler kargoya verilmiştir. Ödemesi yapılmayan siparişler kargoya verilmemiştir. Sistem de iptal süreci başlatılmıştır.

Soğuklara Dikkat :

Önümüzde ciddi bir hava durumu yaşayacağımız bir-iki haftalık bir süre var. Hava tahminleri birçok bölgede ısıların eksi seviyelerinde olacağı bazı bölgelerimiz de ise -14-15 derecelere inebileceği yönünde raporlar var.

  1. Bu nedenle imkanı olanlar mutlaka fidanları toprak ile buluştursunlar.
  2. Toprağa dikemeyenler ; +4 derecenin altına düşmeyecek ısı da olabilecek ; ahır , kümes ,cam balkon veya boş bir oda da muhafaza edebilirler.
  3.  Ufak bir çukur kazarak fidanların köklerini kapatacak şekilde toprak örtüsü yaparak muhafaza edebilirler.

 

Rica Ediyoruz :

  • Dikilen fidanlarınızı facebook iletimizin altında paylaşmanızı rica ediyoruz.

https://www.facebook.com/aricilar.net/posts/3814113981944696

Hakkında arı terbiyecisi

İlginizi Çekebilir

Lyson Türkiye Açılışına Davetlisiniz

LYSON Firması olarak TÜRKİYE’de de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Hizmet ağımızı genişleterek siz değerli arıcılarımıza …

7 Yorumlar

  1. Sağ olsunlar fidanlarımız ulaştı emeği geçen herkese teşekkürler

  2. Fidan almak istiyorum.

  3. Bende almak istiyorum

  4. Altuğ Tuncel

    Fidanlarımızı aldık..Şu anda Tenekeye dikildiler ve seradalar.Nisan ayında toprakla buluşacaklar!..Herşey için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir