İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye’nin ilk Dünyanın en büyük Arıcılık Festivali İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali diğer adı ile Apicenter İstanbul Bal Üreticileri Birliği önderliğinde ilk üç yılı öğretmen evi sunum salonlarında başlayan daha sonra farklı ülkelerden ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen arıcılık camiası ile can bulan ve bu yıl fuar alanlarında 8. incisi gerçekleşecek festival yaklaşık 11 yıldır Arıcılara hizmet etmekte.

Ekipmanların ar-ge ve sunumlarını yapan imalatçılar kullanıcılar ile bilgi alışverişi yaparken bal ve diğer arı ürünlerimin tanıtımı yapılmakta olan festivale geçen yıl 15000 kişiden fazla ziyaretçi 100 den fazla katılımcı firma ve 13 ayrı ülkeden katılım olmuştur.

Birlikler üretim noktasındaki ürünlerine pazar bulmakta ve her geçen gün çığ gibi artan kitlesi ile camiamızın nerde ise Türkiye’de festival anlamında tek temsilcisidir. Yapılan sunumlar ile akademik bilgilerin üreticilere aktarılması verim artmasına ve ekonomik kazançlara vesile olmaktadır.

Tüketiciler üreticiden çok kaliteli arı ürünlerini alabilme ve ayrıca farklı arı ürünlerini bulabilme, tanıyabilme fırsatı yakalamışlardır.

Bu festivale sahip çıkmak demek arıcılara destek olmak denektir. Üreticiye sahip çıkmak demek tüketicinin sağlıklı ve güvenilir gıda bulması demek anlamına gelmektedir. Türkiye’nin kalkınması arıcılarımızın kalkınması ile mümkündür. Dolaylı yönden polinasyon ile sürdürülebilir yaşama kaynak teşkil eden arı ve arıcıların kalkınması demek sektörün kalkınması demektir.

Her arıcı bu festivale mutlaka bir tanıdık eş dost akraba konu komşu getirmelidir. Toplum bilinçlenmeli ve arıcılık camiası hak ettiği değere kavuşmalıdır. Her gün bir kaşık bal yiyelim herkes kazansın.

İstanbul BAL Üreticileri Birliği

Festival Komisyon Başkanı

Yalçın Sezer

Festival Tanıtım Broşürü ve Giriş Bileti

Hakkında arıcılık haber

Arıcılık Bilgi ve Haberlerini Derler ve Yayınlar

İlginizi Çekebilir

WordApiExpo – Uluslararası Apiterapi, Apimedika, Apikültür ve Propolis Fuarı

WorldApiExpo’nun 5 büyük etkinliğinden biri olan TAB Arıcılık Zirvesi ve Çalıştayı, 26-27 Mart 2021 tarihlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir